سفارش تبلیغ
صبا

کشنده بدون کابین ولوو،بی نظیر و هیجان انگیز

کشنده بدون کابین ولوو،بی نظیر و هیجان انگیز

ولوو با معرفی کِشنده الکتریکی خودران بدون کابینی به نام وِرا (Vera)، توانایی‌های خود در زمینه کامیون‌ها و حمل‌ونقل را نشان داده است.

این کِشنده کانسپت که طی رویداد ویژه‌ای در برلین آلمان رونمایی شده است، پیش‌نمایشی از یک کامیون تولیدی در آینده را ارائه کرده که ولوو قصد دارد آن‌را برای استفاده در بنادر و مراکز تدارکاتی بزرگ تولید کند.

آسان بار-آسان پدیا-کشنده بدون کابین ولوو،بی نظیر و هیجان انگیز

 

3 ویژگی اولین کامیون الکتریکی ولوو

قوای محرکه تمام الکتریکی ورا از همان نوع میل‌گردان و باطری‌هایی استفاده می‌کند که در اولین کامیون الکتریکی ولوو که اوایل سال جاری معرفی شد بکار رفته بود؛ بنابراین هرچند ولوو اطلاعاتی در مورد قوای محرکه ورا منتشر نکرده است ولی میدانیم که کامیون الکتریکی قبلی این شرکت مجهر به امکانات زیر بود:

  •  موتور الکتریکی 185 کیلوواتی (250 اسب بخار)
  • پکیج باطری‌های لیتیوم یون با ظرفیتی بین 100 تا 300 کیلووات ساعت مجهز بود
  • بُرد باطری آن به 300 کیلومتر می‌رسید.

 

آسان بار-آسان پدیا- کشنده بدون کابین ولوو،بی نظیر و هیجان انگیز

حمل 32 تن بار با کشنده بدون کابین ولوو!!

نکته مهمی که در مورد ورا اعلام شده این است که امکان اتصال آن به هر تریلر استانداردی وجود داشته و می‌تواند تا 32 تن بار را حمل کند. ولوو معتقد است وسایل نقلیه‌ای مثل ورا، کارایی و سودمندی خود را در صنایعی که وابستگی زیادی به کامیون و حمل‌ونقل دارند اثبات خواهند کرند.

واقعیت هایی جالب و خواندنی درباره‌ی کشنده های سنگین را بخوانید.

آسان بار-آسان پدیا-کشنده بدون کابین ولوو،بی نظیر و هیجان انگیز

 

معاون ارشد بخش خودران ولوو، «مایکل کارلسون» در مورد این کِشنده گفته است:

ازآنجایی‌که این کِشنده فاقد هرگونه آلایندگی بوده و سر و صدای کمی دارد، می‌تواند عملیات خود را در هر زمانی از روز یا شب انجام دهد.

برای اینکه ورا بتواند بدون نیاز به راننده به جابجایی بار بپردازد، به حدود 30 سامانه اخطار، ترمز و کاهش سرعت خودکار، دوربین‌های کنترلی و سیستم تنظیم فاصله مجهز شده است.

علاوه بر این، به‌وسیله سرویس ابری، در هر زمانی امکان اتصال ورا به مرکز کنترل حمل‌ونقل وجود دارد که از این طریق می‌توان بر حرکت وسیله، موقعیت در جاده، محتوای بار و پارامترهای دیگر نظارت داشت. بااین‌حال ولوو معتقد است در آینده راننده‌های انسانی همچنان در بیشتر کامیون‌ها باقی خواهند ماند اما به زودی وسایل نقلیه تجاری خودران را در مناطق محدودی مثل فرودگاه‌ها و بنادر خواهیم دید.( در مورد خطر کامیون‌های خودران برای شغل کامیونداران بخوانید)

 

آسان بار-آسان پدیا-کشنده بدون کابین ولوو،بی نظیر و هیجان انگیز

 ارزان ترین باربری